Najčastejšie kladené otázky

Zaslanie cenníka

Cenníky si novo klienti budú môcť stiahnuť sami, a to po prihlásení do e-shopu. V záložke Produkty prejdete na Cenník a zvolíte Jednorazové zaslanie. Na emailovú adresu, ktorú máte v našom systéme zadanú ako kontaktnú, Vám následne bude zaslaný Váš cenník v novom formáte - s DKC cenou, cenou po Vašej zľave, špeciálnou cenou, výpredajovými položkami a recyklačnými poplatkami. Zaslanie cenníka môže trvať niekoľko minút. Môžete zvoliť aj zasielanie Pravidelné, kedy Vám cenník bude chodiť automaticky každý pondelok ráno.

 

Prihlásenie na e-shop

Prihlásiť sa na B2B e-shop Greenlux sa dá len s platným prihlasovacím menom a heslom. E-shop Greenlux slúži len pre firemných zákazníkov spoločnosti. Pre login svojho prihlásenia kontaktujte svojho obchodného zástupcu. http://www.greenlux.cz/default.asp?show=wm&wmpart=article&wmaid=50

 

Kde nájdem eulum data alebo krivky svietivosti?

Krivky svietivosti, pokiaľ ich k produktu poskytujeme, nájdete zvlášť u každého svietidla v kategórii „Súvisiace dokumenty“, ktorá se nachádza pod jeho obrázkom. Môžu byť vo formáte LDT nebo IES

 

Kde nájdem katalogovú kartu produktu?

Katalógovú kartu z aktuálneho katalóga vo formáte PDF nájdete zvlášť u každého svietidla v kategórii „Související dokumenty“, která sa nachází pod jeho obrázkom. Poskytne Vám ďalšie informácie o ponúkanom produkte.

 

Kde nájdem energetický štítok produktu?

Energetický štítok vo farebnej verzii vo formáte PDF nájdete pri produkte v kategórii „Súvisiace dokumenty“, ktorá se nachádza pod jeho obrázkom.

 

Ako zistím, že je produkt stmievatelný?

Informácie o stmievatelnosti nájdete v kategórii „Parametre“, ktorá sa nachádza pod jeho obrázkom. Pokiaľ je produkt stmievatelný je v parametroch napísané Stmievatelný – áno.

 

Ako zistím informácie o parametrech produktu?

Parametre produktu nájdete v kategórii „Parametre“, ktoré sa nachádzajú pod jeho obrázkom.

 

Ako zistím výrobnú šaržu pri zakúpenom produkte?

Šaržu nájdete blízko etikety produktu. Je v tvare dvoch veľkých písmen napríklad RB. Ak je súčasťou potisku etikety produktu je potom označená ako „P/N:RB“, kedy P/N znamená z angličtiny Part Number a následuje označenie šarže RB.

 

Ako zistím, či je svietidlo vhodné k montáži na normálne horľavé povrchy?

Na základe normy ČSN EN 60598-1 vypúšťa výrobca u svojích produktoch označenie pre „svietidlá vhodné k montáži na normálne horľavé povrchy“ (pôvodný symbol písmena F).  Predpokladá sa, že všetky svietidlá, pokiaľ nie sú označené ako nevhodné (symbol preškrtnutého písmena F), sú pre túto montáž vhodné.

 

Ako správne napájať LED pásiky?

Pri inštalácii dlhších LED pásikov dochádza k väčšiemu prúdovému zaťaženiu, ktoré nepriaznivo pôsobí na LED čipy a má za následok zkrátenia  ich životnosti. V prípade použitia a napájania väčšej dĺžky LED pásika, ako je 5 metrov, môže dôjsť k problémom s úbytkom napätia (a tým k rozdielu vo svietivosti LED pásikov). Pre zaistenie optimálneho napájania odporúčame LED pásik napájať vo viacerých miestach. Napríklad pásik 10 m budeme napájať na jeho oboch koncoch aj uprostred, a nie iba z jednej strany. Nedochádza tak k poklesu svietivosti a k preťažovaniu LED čipov. Pre životnosť pásiku je tiež dôležité zabezpečiť dostatočné chladenie. Odporúčame pásik dobre nalepiť, napríklad k tomu určenému hliníkovému profilu, alebo aspoň na podklad, ktorý bude odvádzať teplo. Napájací zdroj by mal počítať s výkonovou rezervou minimálne 10%. Napájacie napätie nesmie prekračovať 12V.

 

Dá sa stmievať každé LED svietidlo?

Väčšina LED svietidiel má napájanie svetelného zdroja teda LED čipov zaistené prúdom o konštantnej hodnote. Pre zaistenie tohto napájanie je teda použitý LED predradník, ktorý je vyrobený na presnú hodnotu zodpovedajúcu konkrétnemu svetelnému zdroju. Nie je teda možné LED svietidlo tak ako napríklad halogénové zdroje svetla stmievať jednoduchou reguláciou. LED svietidlo v porovnaní s halogénovými zdrojmi, ktoré predstavujú iba odporovú záťaž obsahujú kombinovanú záťaž, a to okrem odporové aj kapacitné a indukčné. Regulácia tejto záťaže musí byť teda riešená sofistikovanejším spôsobom. Ak je svietidlo uvádzané ako nestlmiteľné a jeho LED predradník je integrovaný v svietidle, tak nie je možné toto svietidlo stmievať. U svietidiel, ktoré nemajú integrovaný LED predradník, je možné ho nahradiť stmievateľným LED predradníkom o zodpovedajúcich parametroch.

Zapojenie LED trubíc

1.      LED trubice dodávané našou spoločnosťou je možné použiť bez úpravy do svietidiel, ktoré sú k tomu prispôsobené a majú teda v popise napísané, že sú určené pre jednostranne napájané LED T8. Je potrebné dodržať polaritu napájania trubíc.

2.      LED trubice dodávané našou spoločnosťou je možné použiť do svietidiel, ktorá pre svoju prevádzku používajú magnetický predradník (VVG) bez zásadných úprav. Iba je potreba nahradiť pôvodný štartér za LED poistku, ktorá slúži na uzavretie obvodu.

LED trubice dodávané našou spoločnosťou je možné použiť do svietidiel, ktoré pre svoju prevádzku používajú elektronický predradník (EVG). Inštalácia už ale predstavuje zásah do pôvodných rozvodov svietidla. Pôvodný predradník je potreba odpojiť a priviezť sieťové napätie priamo na jednu z pätíc. Druhá pätica bude slúžiť len pre upevnenie trubice.

 

Je možné, aby sa rovnaký LED výrobok zakúpený v inom termíne svojimi parametrami odlišoval?

Áno.

Je to všeobecná vlastnosť LED výrobkov. V piebehu času a v závislosti na miere použitia výrobku, dochádza k postupným nepatrným zmenám parametrov.

Ak si teda zakúpite nový výrobok a pridáte ho napríklad k skupine niekoľko rokov používaných rovnakých výrobkov, môžu byť očividné odlišnosti vo výkone a farbe svetla.

Zmeny môžu byť vnímané aj u jednotlivých výrobných šarží výrobkov. Vychádza to z technológie výroby LED a snahy o inováciu výrobkov, ktoré vedú  k jeho lepšej efektivite.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Prihlásenie
 
    Nové heslo
 
 
 

Video prezentácie noviniek

 

 

 

Technické riešenie © 2022 CyberSoft s.r.o. Správa súborov cookie

Copyright © GREENLUX - 2022

Technické riešenie © 2022 CyberSoft s.r.o.